10:05 AM 1398/06/17 تعداد بازدید: 207

  برگزاری نشست مشترک شیلات و محیط زیست در راستای توسعه آبزی پروری

 

در راستای توسعه آبزی پروری با رعایت الزامات زیست محیطی، نشست مشترکی فی ما بین شیلات و محیط زیست استان برگزار شد.


 

در راستای توسعه آبزی پروری با رعایت الزامات زیست محیطی، نشست مشترکی فی ما بین شیلات و محیط زیست استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان، طی این نشست مباحثی از جمله پرورش میگو گمیشان، پرورش ماهیان خاویاری و پرورش ماهی در دریا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر کل شیلات گلستان در این جلسه با بیان اینکه برگزاری نشست های مشترک بین شیلات و محیط زیست در زمینه آبزی پروری، تسریع در امور را به همراه دارد خاطر نشان کرد: با توجه به مشاهده بیماری لکه سفید در مجتمع میگو گمیشان، سیاست شیلات پرورش در کنار بیماری است. بنابراین مدیریت بهداشتی مزارع پس از برداشت محصول مهم ترین رویکرد شیلات استان خواهد بود.

وی افزود: همچنین با هماهنگی محیط زیست و دامپزشکی، مرکز تحقیقات زیر نظر شیلات استان مطالعات پروژه ی «ارزیابی ریسک پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش میگو» را آغاز کرده است که دفاع از این طرح به زودی با حضور کارشناشان انجام خواهد گرفت.

گفتنی است در این جلسه مهندس سقلی معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان به ارائه گزارشی از وضعیت آبزی پروری استان و جمله الزامات محیط زیستی پرورش تنها گونه میگو (وانامی) در مزارع مجتمع میگو گمیشان، ارائه پایش خوداظهاری و همچنین نشست مشترک هسته HSE و پیش بینی مطالعه گونه احتمالی جایگزین میگو پرداخت و بر تعامل هر چه بیشتر دو دستگاه در جهت نیل به اهداف سازمانی تاکید کرد.

لازم به ذکر است طی این نشست مقرر گردید کمیته مشترک شیلات و محیط زیست در سطح کارشناسی، جهت رونق طرح های توسعه ای شیلات با رعایت الزامات زیست محیطی تشکیل گردد.

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان