امروز : سه شنبه 5 مرداد 1400 بروزرسانی:1400/04/29

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:01 PM 1400/04/09 تعداد بازدید: 2

مدير كل شيلات گلستان با اشاره به همكاري بنياد بركت در راه اندازي طرح پرورش ماهي در دريا(قفس و پن) تصريح كرد: طي توافقات به عمل آمده بين شيلات استان و  بنياد بركت كشور مقرر شد اين بنياد طرح هايي با موضوع كمك بلاعوض در ايجاد زيرساخت هاي طرح پرورش ماهي در قفس و پن شامل جاده دسترسي، برق، تجهيزات آب شيرين و ... ارائه نمايد


مدير كل شيلات گلستان با اشاره به همكاري بنياد بركت در راه اندازي طرح پرورش ماهي در دريا(قفس و پن) تصريح كرد: طي توافقات به عمل آمده بين شيلات استان و  بنياد بركت كشور مقرر شد اين بنياد طرح هايي با موضوع كمك بلاعوض در ايجاد زيرساخت هاي طرح پرورش ماهي در قفس و پن شامل جاده دسترسي، برق، تجهيزات آب شيرين و ... ارائه نمايد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات گلستان مهندس سيد جواد قدس علوي در جلسه بررسي و توسعه طرح پرورش ماهي در دريا كه با حضور دكتر مطيعي دبير ميز آبزيان و دكتر بهنام مدير كل تجهيز منابع مالي بنياد بركت كشور برگزار شد،با اشاره به مزيت هاي طرح پرورش ماهي در دريا گفت: اين طرح تمامي شاخص هاي مطرح شده طرح هاي اقتصاد مقاومتي را داراست و توسعه آن تاثير بسزايي در رشد اقتصادي و اشتغال زايي منطقه دارد.
وي با اشاره به همكاري مشترك شيلات و بنياد بركت خاطر نشان كرد: پيش از اين بنياد بركت در زمينه پرورش ماهي با استفاده دومنظوره از آب چاه هاي  مجاز كشاورزي، همكاري مشترك را با شيلات استان انجام داده بود و اين طرح (طرح پرورش ماهي در دريا) دومين همكاري مشترك ما با اين بنياد است كه اميدواريم در راستاي محروميت زدايي، اشتغال زايي و رونق اقتصادي منطقه گام هاي مهمي برداشته شود.
وي گفت: طرح پرورش ماهي در دريا به عنوان شغل جايگزين جهت اشتغال زايي صيادان غيرمجاز مطرح گرديد كه در نتيجه با تشكيل يك تعاوني از سوي ساحل نشينان خواجه نفس، با همكاري شركت جهاد نصر، قفس هايي جهت آغاز فعاليت پرورش ماهي در دريا در اختيار ساحل نشينان و مردم بومي منطقه قرار گرفت.

مدير كل شيلات گلستان با اشاره به تعهدات بنياد بركت كشور در اين جلسه خاطر نشان كرد: با توجه به افزايش
هزينه ها، مقرر شد بنياد بركت نسبت به افزايش مبلغ تسهيلات كم بهره به متقاضيان اقدام نمايد.
مهندس قدس علوي در پايان گفت: به زودي از سوي شيلات استان نيز طرح توجيهي پرورش ماهي در دريا با اولويت واگذاري پهنه آبي استان به مساحت 4/5 هكتار به بنياد بركت ، توسط كارشناسان شيلات استان تهيه و جهت بررسي در اختيار اين بنياد قرار مي گيرد.
لازم به ذكر است در اين جلسه مقرر شد تفاهم نامه همكاري سه جانبه اي في مابين استانداري و شيلات گلستان و بنياد بركت كشور در زمينه همكاري گسترده تر در خصوص راه اندازي طرح هاي پرورش ماهي در دريا منعقد گردد.


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)