10:28 AM 1397/12/20 تعداد بازدید: 92

  برگزاری جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان در گرگان

 

دبیر جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان شهرستان گرگان  گفت: در راستای ترویج فرهنگ مصرف آبزیان ، جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان به مدت 4 روز در شهرستان گرگان  برگزار خواهد شد.


 

دبیر جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان شهرستان گرگان  گفت: در راستای ترویج فرهنگ مصرف آبزیان ، جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان به مدت 4 روز در شهرستان گرگان  برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل شیلات گلستان امیر بهادران با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره  ترویج شعار «ماهی غذای سلامتی» می باشد، اظهار داشت: از اهداف این جشنواره می توان به فرهنگ سازی مصرف آبزیان و قرار دادن ماهی و میگو در سبد خانوار گلستانی اشاره کرد  که امیدواریم با برگزاری این جشنواره بتوانیم گامی موثر در این مسیر برداریم.

وی تصریح کرد: این جشنواره شامل 3 بخش عرضه محصولات آبزی، همایش و مسابقه طبخ آبزیان است که از تاریخ 21 لغایت 24 اسفند  ماه در تالار فخر الدین اسعد گرگانی برگزار می شود.

وی با اشاره به آیتم های مختلف این جشنواره خاطر نشان کرد: در این جشنواره  کارگاهای آموزشی مختلفی توسط کارشناسان مرکز بهداشت، شیلات، کارشناسان دامپزشکی و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، برگزار خواهد شد. همچنین در طول 4 روز زمان برگزاری جشنواره طبخ انواع آبزیان توسط مربی بین المللی آشپزی به علاقمندان آموزش داده خواهد شد که بانوان علاقمند می توانند در روز سوم جشنواره (پنج شنبه 23 اسفند) با طبخ انواع غذاها با استفاده از ماهی و میگو در مسابقه  طبخ آبزیان شرکت نمایند و پس از داوری از جوایز نفیس این جشنواره بهره مند شوند.

بهادران در خصوص آیتم های مورد تایید داوری در نحوه طبخ غذاهای شرکت کننده بیان داشت: مهم ترین آیتم برای داوری این جشنواره، نحوه طبخ صحیح با روش های پخت سالم، اعم از آب پز و بخار پز، کم نمک و کم روغن بودن،  تزئین غذا و استفاده از سبزیجات در پخت غذاها می باشد که امیدواریم شرکت کنندگان به اصل سالم پزی در آشپزی خود توجه لازم را داشته باشند.

وی گفت: همچنین با همکاری اداره آموزش و پرورش استان کارناوال شادی متشکل از دانش آموزان در روز افتتاحیه جشنواره در راستای فرهنگ مصرف آبزیان راه اندازی می شود و  مخاطبین کودک نیز می توانند با حضور در غرفه کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان و در مسابقه های مختلف اعم از نقاشی، شعر خوانی و ...  شرکت کنند.

دبیر جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان گرگان  در پایان با اشاره به فواید مصرف آبزیان اظهار کرد: گوشت آبزیان دارای پروتئین مرغوب با قابلیت هضم آسان است که مصرف آن می تواند تداوم سلامتی و درمان بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای قلبی ـ عروقی را به دنبال داشته باشد. امیدواریم بتوانیم با مصرف ماهی و میگو هم سرانه مصرف را در استان و کشور بالا ببریم و هم سلامتی را به خود و خانواده هدیه نماییم. 

گفتنی است جشنواره بزرگ طبخ و عرضه آبزیان 21 لغایت 24 اسفند ماه ، از سوی اداره کل شیلات گلستان و با همکاری استانداری، فرمانداری گرگان، اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیما ، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دامپزشکی، مرکز بهداشت، سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری گرگان و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.

 

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان