9:54 AM 1397/12/12 تعداد بازدید: 136

  مدیر کل شیلات گلستان: جشنواره بزرگ ملی طبخ و عرضه آبزیان در گلستان برگزار میشود

 

مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی طبخ آبزیان و کارگاههای آموزشی مرتبط با آن در استان , اظهار کرد: این جشنواره رویدادی مهم در استان است که امیدواریم با توجه به ظرفیت های استان و همکاری دستگاه های اجرایی بتوانیم میزبان خوبی طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ اسفند ماه برای علاقمندان و شرکت کنندگان در این جشنواره باشیم.

 

 

مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی طبخ آبزیان و کارگاههای آموزشی مرتبط با آن در استان , اظهار کرد: این جشنواره رویدادی مهم در استان است که امیدواریم با توجه به ظرفیت های استان و همکاری دستگاه های اجرایی بتوانیم میزبان خوبی طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ اسفند ماه برای علاقمندان و شرکت کنندگان در این جشنواره باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان , مهندس سید جواد قدس علوی در جلسه هماهنگی با دستگاههای اجرایی استان جهت برگزاری جشنواره ملی طبخ آبزیان که با حضور مهندس صفوی فرماندار گرگان برگزار شد, تصریح کرد: این جشنواره در واقع یکی از راهکارهای فرهنگ سازی برای مصرف آبزیان در جامعه خواهد بود  و یکی از مهم ترین اهداف آن با توجه به فواید ماهی و میگو برای سلامت انسان، قرار دادن این دو‌ آبزی در سبد خانوار ایرانی است.

وی با اشاره به اجرای کارگاههای آموزشی و‌برنامه های شاد و مفرح در این جشنواره اذعان داشت: از مهم ترین اهداف این جشنواره برگزاری کارگاههای آموزشی با هدف ترویج فرهنگ مصرف ماهی ، آشنایی بیشتر شهروندان با انواع آبزیان و روشهای مختلف طبخ، آشنایی بیشتر با مزایای بی شمار مصرف ماهی و میگو است که در نهایت منجر به افزایش سرانه مصرف ماهی در استان خواهد شد.

مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به جایگاه میگو در شهرستان گمیشان و وجود تنها مجتمع پرورش میگو شمال کشور در این شهرستان افزود: به زودی پایانه عرضه در این شهرستان احداث خواهد شد که این پایانه می تواند نقش موثری در صادرات این محصول ارز آور داشته باشد.

وی یادآور شد: در راستای فرهنگ سازی مصرف آبزیان، سال گذشته ۷ جشنواره و در سال جاری ۴ جشنواره جهت استفاده بیشتر مردم از آبزیان از سوی اداره کل شیلات در شهرستانها و روستاهای مختلف استان برگزار شده است .

مدیر کل شیلات گلستان بابیان اینکه میانگین مصرف آبزیان در دنیا ۲۰ کیلوگرم در سال است, خاطر نشان کرد : میانگین مصرف آبزیان در کشور ۱۰.۴ کیلوگرم و در استان ۹ کیلو گرم است که باید  با فرهنگ سازی صحیح در راستای مصرف بیشتر این رقم افزایش یابد

مهندس قدس علوی از دستگاه های اجرایی و فرمانداری گرگان خواست جهت برگزای هرچه با شکوهتر این جشنواره ملی همکاری لازم را داشته باشند.

همچنین در این جلسه فرماندار گرگان با بیان اینکه توجه به تغذیه سالم شهروندان حایز اهمیت است، تصریح کرد:برگزاری مستمر این جشنواره ها باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد و مکانی در استان با حمایت اداره کل شیلات به عرضه آبزیان اختصاص یابد.

ابوالقاسم صفوی یادآور شد: صدا وسیما نقش مهمی در فرهنگ سازی استفاده از آبزیان دارد که می تواند با تولید برنامه هایی در این راستا نقش خود را به خوبی ایفا نماید.

لازم به ذکر است در این نشست دبیر جشنواره ملی طبخ آبزیان اظهار کرد: در این جشنواره  ۲۸ غرفه شامل آموزش طبخ آبزیان, عرضه زنده آبزیان,  ویژه کودک و نوجوان و دیگر برنامه های جانبی پیش بینی شده است که هدف ترویج و فرهنگ سازی مصرف جهت استفاده آبزیان است

امیر بهادران تصریح کرد : گلستان رتبه سوم تولید میگو و رتبه چهارم تولید ماهیان گرمآبی را داراست و انتظار می رود با برگزاری چنین جشنواره هایی میزان گرایش مردم استان به استفاده از ماهی و میگو افزایش یابد.

وی افزود: برگزاری مسابقات نقاشی ,شعر  و داستان و ... در این جشنواره در گرایش کودکان و نوجوانان به آبزیان موثر خواهد بود.

وی یادآور شد: همچنین در زمان برگزاری این جشنواره، کارگاه هایی در زمینه آموزش طبخ آبزیان توسط مربیان برجسته، با هدف آشنایی بیشتر مخاطبان با نحوه طبخ صحیح و تنوع طبخ آبزیان با محوریت افزایش سرانه مصرف در استان برگزار می شود.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی نقطه نظرات خود را پیرامون جشنواره ملی طبخ آبزیان و چگونگی همکاری های خود را ارایه نمودند

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان