2:51 PM 1397/12/07 تعداد بازدید: 207

  تقدیر از بانوان شاغل در اداره کل شیلات استان به مناسبت گرامیداشت مقام زن و مادر

 

همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن و مادر، مدیر کل شیلات گلستان از بانوان شاغل در این اداره کل تجلیل به عمل آورد.


 

همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن و مادر، مدیر کل شیلات گلستان از بانوان شاغل در این اداره کل تجلیل به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، مهندس سید جواد قدس علوی در این مراسم با تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن از ولایت مداری، صبر و شکیبایی حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان ویژگی هایی بارز آن حضرت یاد کرد و خواستار الگو سازی رفتار آن حضرت در خانواده‌ها شد.

وی درباره شخصیّت ملکوتی و ابعاد معنوی و ویژگی های صدیقه زهرا(س) گفت: روز ولادت آن بانو روز پاسداشت حرمت زن در جامعه و منطق اخلاقی دین اسلام است زیرا تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصوّر است در فاطمه زهرا(س) جلوه کرده است و مستقل بودن، مهم‌ترین صفت شخصیتی وی بوده است .

وی با اشاره به جایگاه ویژه حضرت زهرا (س) نزد خداوند خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان مادر نبوت، همسر امامت و مادر ولایت جایگاه بی بدیلی نزد خداوند دارند به طوریکه پروردگار باری تعالی آتش جهنم را بر وی و دوستدارانش حرام کرده است.

مهندس قدس علوی با اشاره به ارزش والای مقام مادر بیان داشت: به هر دین و آیینی که نظر کنیم و متون مربوط به آن را با دقت بخوانیم، در خواهیم یافت که آن دین نگاه خاصی به مادر دارد و احترام و تعظیم او را واجب می‌داند. انبیای گذشته ضمن این که به احترام نهادن به مادر توصیه می‌کردند، قبل از همه خود در مقابل مادر تکریم نموده برایش طلب رحمت و مغفرت می‌کردند.

وی نقش زن را بر قوام و دوام جامعه و خانواده بی بدلیل دانست و اظهار کرد: قوام هر جامعه و خانواده از وجود زن نشئت می گیرد. زیرا زیربنای هر کانون خانواده زن است. خانواده اگر قوام داشته باشد بی شک جامعه نیز سالم تر خواهد بود. گفتنی است در این مراسم از بانوان شاغل در این اداره با تقدیم هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان