1:33 PM 1397/12/01 تعداد بازدید: 145

  مدیرکل شیلات گلستان خبر داد؛ راهکارهای تکثیر کفال خاکستری در مرکز نوین گمیشان بررسی شد

 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی جلسه مشترک اداره کل شیلات و مرکز تحقیقات ذخایرآبزیان آبهای داخلی ـ گرگان راهکارهای اجرایی پروژه کفال خاکستری مورد بررسی قرار گرفت.


 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی جلسه مشترک اداره کل شیلات و مرکز تحقیقات ذخایرآبزیان آبهای داخلی ـ گرگان راهکارهای اجرایی پروژه کفال خاکستری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس سید جواد قدس علوی در این جلسه با اشاره به پروژه های تحقیقاتی مشترک شیلات و مرکز تحقیقات بیان داشت: یکی از مهم ترین این پروژه ها، پروژه تکثیر انبوه مولدین کفال خاکستری است که با توجه به محدودیت آبهای داخلی استان و استفاده از آبهای نامتعارف، گونه کفال خاکستری به دلیل گونه مقاوم به شوری آب انتخاب شده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات تکمیلی و کمک موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور  هر چه سریعتراین پروژه را به اتمام برسانیم تا در مسیر تامین مولد این گونه با ارزش خودکفا شویم.

همچنین در این جلسه رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با بیان اینکه پروژه تکثیر کفال خاکستری به عنوان یک پروژه راهبردی و تحول زا در صنعت آبزی پروی استان و کشور مطرح است، خاطرنشان کرد: استان گلستان پتانسیل های بسیار مناسبی در زمینه آبهای نامتعارف، زهکشی آبها، آبهای لب شور و شور دارد. همچنین گرمای مناسب این منطقه که به شدت گرمای جنوب نیست، شرایط بسیار ایده الی را فراهم کرده است که باید از این ظرفیت ها در جهت تکثیر مولدین استفاده کرد.

دکتر پورکاظمی تصریح کرد: اراده موسسه بر اجرایی شدن و به نتیجه رسانیدن پروژه تا مرحله تولید انبوه بچه ماهی، استمرار تولید و معرفی آن به بخش خصوصی می باشد.

لازم به ذکر است در این جلسه برنامه اجرائی و زمانبندی پروژه تکثیر کفال خاکستری به همراه شرح وظایف هر یک از دستگاههای اداره کل شیلات و مرکز تحقیقات آبهای داخلی گرگان، جهت تکثیر انبوه و تولید حداقل 100000 قطعه fry کفال اعلام گردید.

گفتنی است جلسه هم اندیشی پروژه تکثیر کفال خاکستری با حضور مدیر، معاون و کارشناسان شیلات استان، رئیس  مرکز تحقیقات ذخایر آبهای داخلی گرگان، رئیس و معاون موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و مجریان طرح در اداره شیلات شهرستان گمیشان برگزار شد و بر روند هر چه سریعتر اجرای این پروژه تاکید گردید.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان