11:53 AM 1397/11/17 تعداد بازدید: 109

  بررسی گزارش عملکرد تولید میگو کشور در سال97

 

جلسه بررسی گزارش عملکرد تولید میگو در سال زراعی 1397، مقایسه آن با تولید سال 96 و پیش بینی تولید 98، با حضور معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران و مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.


 

جلسه بررسی گزارش عملکرد تولید میگو در سال زراعی 1397، مقایسه آن با تولید سال 96 و پیش بینی تولید 98، با حضور معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران و مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، در این جلسه معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، ضمن تقدیر از کلیه دست اندرکاران بخش خصوصی و دولتی در توسعه تولید میگو کشور گفت: در حال حاضر بازار داخلی از شرایط مطلوبی برخوردار است به طوریکه می توان 50 درصد میگوی تولیدی کشور را وارد آن کرد.

دکتر عبدالحی با تاکید بر موضوعاتی از جمله اجرای روش های نوین پرورش، به کارگیری و همکاری بیشتر اتحادیه ها و تشکل های استانی، توسعه بازار و بازاریابی، ورود و هدایت بخش خصوصی به عرصه مولد سازی و اصلاح نژاد میگو و .... خاطر نشان کرد: جهت ارزیابی از وضعیت میگو باید با استفاده از توان کارشناسان بین المللی، به بازسازی مجدد توسعه میگو کشور بپردازیم.

در ادامه این جلسه مهندس معدنی مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور سازمان شیلات ایران، با  اشاره به اهداف برنامه ششم توسعه آبزی پروری برای دستیابی به میزان 33500 تن میگو در سال 1397، اظهار کرد: سال جاری تولید میگو در کشور از مرز 47000 تن عبور کرده که مسلماً این موفقیت حاصل تلاش کلیه همکاران بخش های دولتی و همچنین بخش خصوصی ذی ربط و تعامل مناسب فی مابین بوده است

همچنین در این جلسه مدیر کل شیلات گلستان به ارائه گزارش عملکرد تولید میگو استان در سال 1397، مقایسه آن با تولید سال 96 و پیش بینی تولید 98 پرداخت و  اهم مشکلات پیش روی توسعه فعالیت تکثیر و پرورش آن در  استان را مطرح نمود.

مهندس سید جواد قدس بیان داشت: سال گذشته بیش از 2600 تن میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان تولید شده است که برای فصل تولید پیش رو با توجه به پیش بینی 4000 تن تولید، این مجتمع نیاز به 330 میلیون قطعه بچه میگو دارد که با توجه به افتتاح نخستین مرکز تکثیر میگو در استان، بخشی از این نیاز در داخل مرتفع خواهد شد و بخشی نیز از استانهای جنوبی وارد می شود.

گفتنی است این جلسه با حضور معاون توسعه آبزی پروری سازمان ، مدیران ستادی سازمان و ادارات کل شیلات استان های میگو پرور کشور و کارشناسان دفتر امور میگو و آبزیان آب شور برگزار شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان