2:52 PM 1397/10/16 تعداد بازدید: 108

  برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در شیلات آزادشهر

 

رئیس اداره شیلات شهرستان آزادشهر گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم گرامیداشتی با حضور معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان، معاون فرماندار و روسای دستگاههای اجرایی آزادشهر به میزبانی اداره شیلات این شهرستان برگزار شد.


 

رئیس اداره شیلات شهرستان آزادشهر گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم گرامیداشتی با حضور معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان، معاون فرماندار و روسای دستگاههای اجرایی آزادشهر به میزبانی اداره شیلات این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس صادقلو در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از
توانمندی های آبزی پروری این شهرستان گفت: در زمینه توسعه فضاهای پرورش ماهی در این منطقه انجام فعالیت هایی از جمله ایجاد تشکل های روستایی پرورش ماهیان گرمابی و سردابی، احداث مزارع خرد و منفرد دو منظوره کشاورزی در مجاورت اراضی کشاورزی، مطالعه و شناسایی مناطق مستعد، احداث مجتمع های پرورش ماهیان گرمابی به صورت سایت در اطراف شهرستان با استفاده از آب رودخانه و اجرای طرح های افزایش تولید در واحد سطح، در دستور کار شیلات آزادشهر قرار دارد.

رئیس اداره شیلات آزادشهر با اشاره به پرورش ماهیان گرمابی در مزارع خرد این شهرستان بیان داشت: 15 هکتار مزارع خرد در بخش مرکزی این شهرستان با تامین منابع آبی از چشمه ها، رودخانه ها و قنوات و 5 هکتار مزرعه خرد در بخش چشمه ساران با تامین منبع آبی از رودخانه خرمارود، چاههای عمیق و نیمه عمیق و قنوات به پرورش ماهیان گرمابی در این منطقه مشغول هستند.

صادقلو در خصوص پتانسیل آبی مستعد فعالیت های شیلاتی شهرستان آزادشهر گفت: این شهرستان با 1961 حلقه چاه، 15 چشمه، 1 قنات و 2 رودخانه پتانسیل بسیار خوبی برای فعالیت های شیلاتی است که امیدواریم بتوانیم با استفاده از این پتانسیل ها سعی در توسعه اقتصاد و اشتغال زایی منطقه داشته باشیم. وی در خصوص وضعیت تولید ماهیان گرمابی در این شهرستان خاطر نشان کرد: در شهرستان آزادشهر 5 مزرعه به مساحت کل 25/26 هکتار و ظرفیت کل تولید 88 تن در زمینه تولید ماهیان گرمابی فعال هستند. همچنین 3 مزرعه به ظرفیت کل 130 تن در 42 هکتار از آبندان های شهرستان آزادشهر به تولید ماهی مشغول هستند.

وی گفت: همچنین 3 مزرعه به مساحت کل 2300 هکتار و ظرفیت تولید 56 تن نیز در زمینه پرورش ماهیان سردابی در این شهرستان فعال است و 21 استخر در قالب استفاده دو منظوره از اب چاههای کشاورزی و در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی این شهرستان فعال می باشند.

صادقلو در پایان با اشاره به فعالیت های آموزشی و ترویجی شیلات شهرستان آزادشهر تصریح کرد: در زمینه فعالیت های آموزشی و ترویجی این شهرستان می توان به فعالیت هایی از جمله برگزاری دوره های آموزشی طبخ آبزیان، توزیع کتب آبزیان و بروشورهای تبلیغاتی در هفته سلامت، شرکت در نمایشگاه نظام مهندسی، معرفی آبزی پروران نمونه شهرستانی به سازمان جهاد کشاورزی، توزیع و رهاسازی بچه ماهی کپور به صورت ترویجی در استخرهای دو منظوره کشاورزی و ... اشاره کرد.

گفتنی است در شهرستان آزادشهر 3 مزرعه پرورش ماهیان سردابی، 21 استخر ذخیره آب کشاورزی، 5 مزرعه پرورش ماهیان گرمابی و 3 مزرعه پرورش ماهی در آببندان ها فعال است.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان