9:41 AM 1397/10/06 تعداد بازدید: 263

  برگزاری جلسه هم اندیشی مدیر کل و کارکنان شیلات استان

 

در راستای ایجاد مدیریت مشارکتی جلسه هم اندیشی مدیر کل و مسئولین کارکنان شیلات استان برگزار شد.


 

در راستای ایجاد مدیریت مشارکتی جلسه هم اندیشی مدیر کل و مسئولین کارکنان شیلات استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، مهندس سید قدس علوی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی کارکنان در کسب دستاوردهای مهم شیلات گفت: قطعا شیلات می تواند نقش موثر و کلیدی در توسعه استان داشته باشد که این امر با تلاش تک تک شما عزیزان میسر خواهد شد.

مدیر کل شیلات استان موفقیت های این اداره کل را مرهون زحمات همه واحدها دانست و بیان داشت: با همت همگانی، تلاش ها و همدلی های تمامی همکاران در حال حاضر  شیلات در جایگاه رتبه سوم تولید میگو و رتبه چهارم تولید ماهیان گرمابی کشور ، قرار گرفته است.

وی با اشاره به جذب سرمایه گذاران به سمت فعالیت های شیلاتی اظهار کرد: همکاران ما باید اطلاعات خود را در خصوص تمام فعالیت های شیلات بالا ببرند. زیرا یکی از مسئولیت های ما جذب سرمایه گذاران به سمت فعالیت های شیلاتی در جهت رونق و توسعه می باشد.

وی با تاکید بر قابل تقدیر بودن فعالیت های یگان حفاظت شیلات استان اذعان داشت: با توجه به معضل بزرگ صید غیر مجاز نقش یگان حفاظت شیلات استان بسیار قابل توجه و پررنگ است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که مقابله با صیادان غیر مجاز تنها بر عهده شیلات نیست و تمام ارگان های قضایی، امنیتی و ... در حال تلاش برای رفع این معضل هستند.

مدیر کل شیلات گلستان پرورش میگو، پرورش ماهیان خاویاری، پرورش ماهی با استفاده دومنظوره از آب چاههای کشاورزی و پرورش ماهی در قفس و پن را از جمله طرح های قابل توجه شیلات استان دانست و عنوان کرد: تمامی این طرح ها در زمره طرح های ملی و استانی اقتصاد مقاومتی هستند. با وجود تمام مشکلات و نوسانات آب دریای خزر خوشبختانه تولید میگو در استان بالاتر از میزان پیش بینی بوده است.

وی صادرات میگو از استان را گامی مهم در رونق این صنعت دانست و خاطرنشان کرد: به دستور شخص استاندار به طور ویژه روند صادرات از مرز اینچه برون در حال پیگیری است که تاکنون 2 مرکز عمل آوری کدهای

بهد اشتی  IR و EC خود را جهت صادرات میگو استان دریافت کردند که امیدواریم با توجه به ظرفیت ریلی بین المللی ایران، ترکمنستان، قزاقستان امسال برای اولین بار شاهد صادرات میگو از استان باشیم که در حال حاضر کشورهای آسیای میانه، روسیه و چین به عنوان اولین مقصد این صادرات مطرح است.

همچنین در زمینه پرورش ماهیان خاویاری نیز در سال جاری توانستیم بچه ماهی 17 استان کشور را تامین نماییم. مطالعات مجتمع 500 هکتاری ماهیان خاویاری نیز در حال اتمام است که به زودی ساخت این مجتمع آغاز خواهد شد.

مهندس قدس علوی گفت: به دلیل عمق کم، سواحل استان گلستان در زمینه پرورش ماهی در قفس محدودیت دارد اما در زمینه پرورش ماهی در پن به عنوان تنها نقطه در کشور هستیم که توانایی این فعالیت را داریم. در حال حاضر 7 سرمایه گذار جهت پرورش ماهی در پن مجوزهای لازم را دریافت نموده اند که 5 نفر وارد کار تولید شده اند. همچنین وجود 18 هزار حلقه چاه مجاز کشاورزی در استان زمینه ی مناسبی را جهت پرورش ماهی فراهم کرده است.

همچنین در ادامه این جلسه، اشرفی معاون برنامه ریزی و توسعه انسانی، یحیایی معاون صید و بنادر ماهیگیری، سقلی معاون آبزی پروری و جیران رئیس گروه بهبود و کیفیت بازار اداره کل شیلات استان، گزارشاتی از فعالیت های معاونت مربوطه را به حاضرین ارائه نمودند.

لازم به ذکر است در پایان این نشست کارکنان شیلات گلستان سوالات و مشکلات خود را با مدیر کل و معاونین شیلات استان مطرح کردند و پاسخهای لازم توسط مدیران شیلات داده شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان