1:01 PM 1397/09/24 تعداد بازدید: 119

  مدیر کل شیلات گلستان: تمام طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت جذب تسهیلات هستند

 

مدیر کل شیلات گلستان گفت : تمام طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت جذب تسهیلات هستند و تلاش می شود این طرح ها تسهیلات لازم را دریافت نمایند.


 

مدیر کل شیلات گلستان گفت : تمام طرح های اقتصاد مقاومتی اولویت جذب تسهیلات هستند و تلاش می شود این طرح ها تسهیلات لازم را دریافت نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان، مهندس سید جواد قدس علوی در جلسه اقتصاد مقاومتی این اداره کل تسریع در روند صادرات میگو از مرز اینچه برون را دستور ویژه استاندار گلستان عنوان کرد و گفت: به دستور شخص استاندار به طور ویژه روند صادرات از مرز اینچه برون در حال پیگیری است که تاکنون 2 مرکز عمل آوری کدهای بهد اشتی  IR و EC خود را جهت صادرات میگو استان دریافت کردند که امیدواریم با توجه به ظرفیت ریلی بین المللی ایران، ترکمنستان، قزاقستان امسال برای اولین بار شاهد صادرات میگو از استان باشیم که در حال حاضر کشورهای آسیای میانه، روسیه و چین به عنوان اولین مقصد این صادرات مطرح است.

مدیر کل شیلات استان با تاکید بر حلقه های قبل و بعد از پرورش میگو تصریح کرد: همواره دیدگاه شیلات استان علاوه بر پرورش میگو توجه به حلقه ها و زنجیره های قبل و بعد از آن نیز مانند فرآوری، عمل آوری، بسته بندی، تولید غذای آبزیان و ... نیز بوده است. زیرا با افزایش این حلقه ها ارزش افزووده نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین در این جلسه معاون آبزی پروری در خصوص فعالیت های آبزی پروری استان گلستان و پروژه های اقتصاد مقاومتی مطالبی را بیان داشته و عنوان نمود ، که در استان در راستای اقتصاد مقاومتی سه پروژه محوری استانی پرورش ماهیان خاویاری ، پرورش میگو و استفاده از آب چاه های کشاورزی بوده و یک پروژه با عنوان پرورش ماهی در قفس و پن به عنوان طرح ملی در دستور کار شیلات گلستان قرار دارد.

وی بیان داشت:  با توجه به کاهش دبی رودخانه ها و ذخیره سازی ماهیان گرم آبی به طبع آن کاهش تولید خواهیم داشت بنابراین باید از آب موجود در مزارع و آب بندان باید استفاده بهینه نمائیم و در این راستا با توجه به تفاهم نامه ای که با معاونت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفته مرمت و بازسازی آب بندان ها با استفاده از اعتبارات ملی ، استانی و بخش خصوصی انجام خواهد شد تا بتوان از این طریق نسبت به توسعه و بالا بردن توان تولید آبزی پروری گام موثری برداریم. در بخش پرورش ماهیان خاویاری متقاضیان متعددی در حال پی گیری اخذ مجوز ها و تسهیلات بانکی می باشند تا با ثمر نشستن این پروژه ها گام موثری را در تولید گوشت ماهیان خاویاری  و خاویار در سطح استان برداریم. در بحث پرورش ماهی در دریا نیز متقاضیان متعدد در حال پی گیری اخذ مجوز های لازم هستند و 2 مورد هم در حال احداث مزارع در داخل دریا می باشد ان شاالله در آینده نزدیک ذخیره سازی ماهی انجام خواهد شد.

 معاون آبزی پروری شیلات استان عنوان کرد: در بحث پرورش میگو نیز برنامه ریزی برای تولید 4000 تن در سال آینده را داریم.

وی در خصوص پرورش ماهی با استفاده دو منظوره آب چاه های کشاورزی نیز یادآور شد: کلیه شهرستان ها پی گیری موضوعات بوده سعی و تلاش نمایند از این ظرفیت در استان استفاده بهینه صورت پذیرد و خاصه جهت افزایش ارزش افزوده نسبت به راه اندازی عرضه مستقیم در مسیر جاده بین المللی استان گام موثری بردارند.

گفتنی است این جلسه با حضور مدیر کل، معاونین، روسای ادرات ستادی و شهرستانی شیلات استان برگزار شد.

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان