12:59 PM 1397/09/22 تعداد بازدید: 114

  بهره برداری از 9 استخر دو منظوره پرورش ماهی در شهرستان بندرترکمن

 

رئیس اداره شیلات شهرستان بندرترکمن گفت: در راستای فعالیت های اقتصاد مقاومتی 9 استخر دو منظوره کشاورزی و پرورش ماهی در شهرستان بندرترکمن به بهره برداری رسید.


 

رئیس اداره شیلات شهرستان بندرترکمن گفت: در راستای فعالیت های اقتصاد مقاومتی 9 استخر دو منظوره کشاورزی و پرورش ماهی در شهرستان بندرترکمن به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس خدر دردئی با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای اجرایی نمودن طرح های اقتصاد مقاومتی، شیلات بندرترکمن با برگزاری چندین دوره آموزشی وتوجیهی به کشاورزان، سرمایه گذاری بخش خصوصی (کشاورزان با چاه آب مجوزدار) را به سمت دومنظوره از آب چاههای کشاورزی، هدایت کرد.

وی افزود: یکی از اهداف اجرای این طرح توسعه پرورش ماهیان گرمابی در شهرستان بندرترکمن بوده است و در سال جاری 24 تن ماهی در این استخرها تولید شده است.

همچنین مهندس دردئی از آغاز عملیات ساخت یک مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان بندرترکمن خبر داد و بیان داشت: در ادامه اهداف اقتصاد مقاومتی شیلات استان، عملیات ساخت یک مزرعه پرورش ماهی در قفس به ظرفیت تولید 250 تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل بندرترکمن آغاز شد.

وی سواحل کم عمق این شهرستان را جهت پرورش ماهی در قفس مناسب دانست و عنوان کرد: شهرستان بندرترکمن به جهت داشتن سواح کم عمق دریایی می تواند پتانسیل بالایی در تولید انواع آبزیان باشد.

رئیس اداره شیلات بندرتکمن در پایان تصریح کرد: این مزرعه به مساحت 45000 متر مربع، با ظرفیت 250 تن در سال و اشتغال زایی 15 نفر در سواحل شمال آشوراده در حال احداث است و در مرحله اول 6500000000ریال تسهیلات بانکی با نرخ سود کم دریافت نمود.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان