11:41 AM 1397/08/22 تعداد بازدید: 140

  بازدید معاون برنامه ریزی سازمان شیلات ایران از مراکز تکثیر ماهیان استخوانی و خاویاری گلستان

 

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان شیلات ایران طی سفری یکروزه به استان گلستان، از مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید مرجانی و مرکز تکثیر و بازسازی ماهیان استخوانی کلمه بازدید به عمل آورد.


 

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان شیلات ایران طی سفری یکروزه به استان گلستان، از مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید مرجانی و مرکز تکثیر و بازسازی ماهیان استخوانی کلمه بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، مهندس رستم پور در این بازدید ضمن بررسی مسائل، مشکلات و امکانات موجود در این دو مرکز گفت: وقتی نامی از استان گلستان می شنویم ناخودگاه یاد خاویار در ذهن ها تداعی می شود و در حال حاضر نیز استان گلستان می توان با تولید میگو و خاویار می تواند در کشور و دنیا تبدیل به برند شود.

وی با اشاره به تامین اعتبارات مورد نیاز جهت رونق هر چه بیشتر مراکز بازسازی فعال در استان اظهار کرد: بسیاری از طرح های موجود در استان ها به عنوان طرح ملی مطرح هستنمد اما می توان با کمک گرفتن از مسئولین استانی در تامین اعتبار و استفاده از مشارکت بخش خصوصی توانمند، زودتر به هدف رسید.

وی با بیان اینکه در مورد مسائل مالی هر جایی بتوانیم کمک می کنیم خاطر نشان کرد: هدف تک تک ما در مجموعه شیلات کمک رسانی است که امیدواریم بتوانیم وظایفمان را به خوبی در قبال مراکز انجام دهیم و گام موثری در هموار سازی مسیر رشد آنها برداریم.

همچنین در حاشیه این بازدید مدیر کل شیلات گلستان نیز با اشاره به تامین نیازهای اولیه مراکز بازسازی استان بیان داشت: در تلاش هستیم بتوانیم حداقل امکانات و نیازهای اولیه را برای مراکز بازسازی را فراهم کنیم چرا که این مراکز علیرغم فعالیت قابل توجهی که دارند از نیازهای اولیه خود محروم هستند.

مهندس سید جواد قدس علوی گفت: نیازهای طرح شده به عنوان یک ضرورت مطرح هستند که امیدواریم با مساعدت همکارانمان در سازمان شیلات ایران رفع شوند.

وی ضمن تقدیر از فعالیت کارکنان شاغل در مراکز بازسازی استان تصریح کرد: همکاران ما در مراکز با کار کردن ثابت کردند که بسیار توانمند هستند و با کمترین امکانات هم بهترین عملکرد را خواهند داشت که نمونه این عمل تکثیر موفق فیلماهی در سال گذشته در مرکز تکثیر و بازسازی ماهیان خاویاری شهید مرجانی بود که طی این تکثیر توانستیم به 17 استان کشور بچه ماهی با کیفیت بدون تلفات ارسال کنیم که این امر تقدیر رئیس سازمان شیلات ایران را به همراه داشت.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان با اشاره به احداث مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در استان یادآور شد: به زودی و با ایجاد فاز 1 مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در استان گلستان، بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در کشور احداث خواهد شد که این مجتمع در فاز اول خود با تولید 400 تن خاویار و 8 هزار تن گوشت و اشتغال زایی برای 4800 نفر، تحول بزرگی را در اقتصاد کشور و استان رقم خواهد زد.

گفتنی است این بازدید یکروزه با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه منابع، مدیر حراست، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه و ذی حساب سازمان شیلات ایران و مدیر کل، معاونین و روسای ادارات مرتبط و مراکز بازسازی اداره کل شیلات گلستان برگزار شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان