12:45 PM 1397/08/12 تعداد بازدید: 184

  برگزاری جلسه توجیهی نیروهای یگان حفاظت شیلات استان

 

همزمان با انجام فصل صید ماهیان اسخوانی از آبهای استان، جلسه توجیهی نیروهای یگان حفاظت شیلات با حضور مدیر کل این اداره برگزار شد.


 

همزمان با انجام فصل صید ماهیان اسخوانی از آبهای استان، جلسه توجیهی نیروهای یگان حفاظت شیلات با حضور مدیر کل این اداره برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات استان، مهندس سید جواد قدس علوی در این جلسه با اشاره به اهمیت جایگاه یگان حفاظت شیلات گفت: نیروهای یگان باید همیشه در آمادگی کامل جسمانی به سر ببرند و برای رسیدن به این آمادگی باید مسابقات شنا و بدنسازی در اولویت آنها قرار داشته باشد.

وی با قدردانی از زحمات نیروهای یگان حفاظت شیلات استان در زمینه مقابله با صیادان غیر مجاز بیان داشت: فعالیت های نیروهای یگان حفاظت در زمینه مقابله با صیادان غیر مجاز قابل تقدیر است. در همین راستا درصدد هستیم در آینده نزدیک شناورها و امکانات جدید به مجموعه یگان اضافه نماییم تا عملیات های بعدی با تجهیزات کامل انجام شود.

وی با بیان اینکه مسئله مقابله با صیادان غیر مجاز تنها یک مسئله شیلاتی نیست تصریح کرد: مقابله با صیادان غیر مجاز یک مسئله نظامی، امنیتی و اجتماعی است که مدیریت شیلات این موضوع را در سطح شهرستانی و استانی در جلسات کمیته حفظ حقوق
بیت المال، شورای تامین استان، کمیته امنیت دریانوردی و کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز،  پیگیری های مداوم کرده و مصوبات خوبی را نیز در این راستا به تصویب رسانده است.

مدیر کل شیلات در خصوص ایجاد اسکله شناور بر روی گرگانرود خاطر نشان کرد: مطالعات طرح اسکله شناور در حال انجام است و به زودی با انجام این مطالعات و تامین اعتبارات لازم این طرح آغاز خواهد شد که در اینصورت مشکلات دهنه کانال به صورت زیرساختی و بنیادی برطرف خواهد شد.

مهندس قدس علوی گفت: کار در دریا آن هم مبارزه با قاچاق ماهیان خاویاری و صید غیر مجاز بسیار طاقت فرسا بوده که نیاز است با کمک دیگر دستگاهها، مرزبانی، دریابانی و بهره برداران صید و صیادی، علاوه بر جمع آوری اخبار، اطلاعات و

برنامه ریزی منسجم در گشت های دریایی حفاظت و حراست از منابع آبزیان دریا را با اقتدار انجام داده و دست سودجویان را از قاچاق صید کوتاه کرد.

وی اذعان داشت: اعزام نیروهای عملیاتی به دریا باید تحت فرماندهی واحد مدیریت و هدایت شود و مسئول هر واحد گشتی نسبت به تهیه گزارش بدون هیچ کم و کاستی و مستند سازی برابر صورت جلسات بپردازد و به محاکم قضایی و مراجع مربوطه جهت اطلاع و رسیدگی ارسال نماید.

همچنین در این جلسه مهندس محسن یحیایی معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان ضمن تقدیر از نیروهای یگان حفاظت شیلات که در راستای حفاظت از ذخایر دریای خزر و حمایت از جامعه صیادان مجاز تلاش می نمایند، بیان داشت: این معاونت آمادگی خود را جهت انجام هرگونه همکاری با یگان حفاظت شیلات در زمینه کنترل، نظارت و پیشگیری از صید غیر مجاز، معرفی سرشاخه های صیادان غیر مجاز و تخلفات احتمالی صیادان، اعلام می دارد.

 محافظ عبدالعلی لشکر بلوکی جانشین فرمانده یگان حفاظت شیلات استان نیز در این جلسه گفت: از حمایت های مدیر کل شیلات در جهت رفع مشکلات اداری، پشتیبانی، حقوقی و قضایی خصوصا طرح موضوع مبارزه و پیشگیری صید غیر مجاز در سطح استانی و شهرستانی،  با بهره گیری از پتانسیل تمامی دستگاههای مرتبط، قدردانی می نماییم.

وی گفت: از کلیه فرماندهان و نیروها خصوصا نیروهای یگان حفاظت ویژه درخواست داریم نسبت به انجام وظایف خود در راستای اهداف سازمانی یگان حفاظت شیلات با در نظر گرفتن سلامت و صداقت کاری و امکانات موجود، کوشا باشند و سعی نمایند گشتها و عملیاتها را طوری مدیریت کنند که با کمترین مشکل، خسارت و هزینه بتوان بهترین بازده کاری را شاهد بود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه حاضرین مسائل و مشکلات موجود در یگان حفاظت شیلات استان را در قالب پرسش و پاسخ با مسئولین مربوطه مطرح نمودند.

گفتنی است جلسه توجیهی نیروهای یگان حفاظت شیلات استان با حضور مهندس قدس علوی مدیر کل ، مهندس یحیایی معاون صید و بنادر ماهیگیری، محافظ لشکربلوکی جانشین فرمانده یگان حفاظت، کتوکی رئیس امور مالی، صالحی مشاور حقوقی و فرماندهان پایگاهها جمعی از نیروهای یگان حفاظت شیلات استان برگزار شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان