2:21 PM 1397/07/09 تعداد بازدید: 149

  برگزاری گردهمایی اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی پره گلستان

 

در آستانه فصل برداشت ماهیان استخوانی از آبهای استان، گردهمایی اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی پره با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان برگزار شد.


 

در آستانه فصل برداشت ماهیان استخوانی از آبهای استان، گردهمایی اعضای هیئت مدیره شرکت های تعاونی پره با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات گلستان مهندس محسن یحیایی در این جلسه گفت: فصل صید ماهیان استخوانی از 15 مهرماه آغاز می شود که امیدواریم بتوانیم در پایان این فصل از شرایط به خوبی استفاده کنیم و سبد صیادان ما پربارتراز سال گذشته باشد.

وی هدف از برگزاری این جلسه را آماده سازی شرکت های تعاونی صید پره جهت آغاز فصل جدید صید و بررسی شرایط مذکور در قراردادهای صیادی عنوان کرد و بیان داشت: ساعت پره کشی مثل سنوات گذشته در تمام سواحل دریای خزر تا 9 شب می باشد و تنها در منطقه میانکاله صید تا ساعت 11 شب ادامه خواهد داشت.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان دارا بودن کارت شناسایی صیادی را یکی از الزامات کار دانست و تصریح کرد: شرکت های تعاونی باید اسامی صیادان فعال خود را قبل از آغاز صید به ما اعلام کنند و الزاما تمامی صیادان نیز باید دارای کارت شناسایی باشند.

مهندس یحیایی بر تمدید گواهینامه ایمنی شناورهای دارای موتور نیز تاکید کرد و گفت: گواهی نامه یکساله ایمنی شناورها در تاریخ 8/1 به پایان می رسد. شرکت ها موظفند برای استفاده از بیمه حتما گواهینامه های خود را تا این تاریخ تمدید نموده و به اداره کل شیلات ارائه دهند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان در خصوص تخلفات صیادی خاطرنشان کرد: تخلفات صیادی اعم از همکاری با صیادان غیر مجاز و قراردادن تورهای پره در مسیر ماهیان خاویاری از جمله تخلفات صیادی است که اینگونه موارد در انتخاب نمونه ها و اعضای هیئت مدیره تاثیر گذار خواهد بود. همچنین صیادان نباید به هیچ وجه ادوات صید غیر مجاز را داخل کومه های صیادی خود نگهداری نمایند.

مهندس یحیایی در پایان با اشاره به گونه های ممنوع صید از سواحل استان گفت: گونه های سوف، سس، ماش، ماهی  آزاد جزو گونه های ممنوع الصید هستند و در صورت مشاهده و افتادن در دام های صیادی باید به دریا رهاسازی شوند.

گفتنی است در این جلسه مشکلات صیادان در حوزه دریابانی و تردد در دریا نیز با حضور سروان گنجی نماینده دریابانی آشوراده بررسی شد.

لازم به ذکر است در پایان از سه نفر از اعضا هیئت مدیره شرکت  های تعاونی صید پره استان به عنوان نمونه جامعه صیادی از سوی اداره کل شیلات گلستان با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

صید ماهیان استخوانی در استان از 15 مهر ماه آغاز می شود و به مدت 6 ماه ادامه خواهد داشت.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان