10:29 AM 1398/04/18 تعداد بازدید: 321

  برگزاری اردوی فرهنگی ـ ورزشی بانوان شاغل در شیلات گلستان

 

همزمان با دهه کرامت و امامت، هفته عفاف و حجاب و به مناسبت میلاد مسعود کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) اردوی فرهنگی ـ ورزشی یکروزه با عنوان «دختران شاد جامعه سالم و پویا» با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیریت کل شیلات گلستان برگزار شد.


 

همزمان با دهه کرامت و امامت، هفته عفاف و حجاب و به مناسبت میلاد مسعود کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) اردوی فرهنگی ـ ورزشی یکروزه با عنوان «دختران شاد جامعه سالم و پویا» با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیریت کل شیلات گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان در این اردو فرهنگی ـ ورزشی مدیر کل شیلات ضمن عرض تبریک به مناسبت روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س) گفت: حضرت معصومه (س) الگوی تمام عیاری برای دختران سرزمین ماست و دختران ما باید بکوشند سیره و زندگی این بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مهندس سید جواد قدس علوی تصریح کرد: حضرت معصومه (س) در طهارت نفس و پاکدامنی، شأن و مرتبتی والا داشت. برخورداری از اخلاق حسنه و آراستگی به صفاتی چون متانت، صبر و استقامت، از دلایل بزرگی شخصیت و بلندی مقام آن حضرت بود.

همچنین مسئول آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی استان در این نشست با تاکید بر موضوع عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: آنچه امروز برای جامعه اسلامی ما مفید و ارزشمند است حجاب و پاکدامنی است. چرا که پاکدامنی امنیت مطلق را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین توحیدی اذعان داشت: عفاف و حجاب از ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی جلوگیری می کند و جهت تحکیم بنیان خانواده ها یک ضرورت محسوب می شود و انسان را چه مرد و چه زن، از تمام معضلات اجتماعی و اخلاقی مصون نگه می دارد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز در این نشست گفت: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نیاز به توجه ویژه از سوی مسئولین دارند. مادر به عنوان رکن اصلی خانواده باید سعی کند نشاط و شادی را در کانون خانواده نهادینه کند.

الهه غیناقی افزود: همه ما به عنوان مادران و دختران جامعه باید موضوع عفاف و حجاب را جدی بگیریم و این امر مهم را از خانواده ی خود شروع کنیم. چرا که ارزش و شخصیت هر زن به عفت و حجاب اوست. و این امر میسر نمی شود مگر اینکه همه اعم از مسئولین، خانواده ها، تولید کنندگان و حتی طراحان لباس دست به دست هم دهیم.

گفتنی است در این اردو کارگاه آموزشی با موضوع «سبک زندگی اسلامی در جهت ارتقا روابط زندگی» با حضور کارشناس خانم حسینی برگزار شد و به مسائلی از جمله روش های صحیح تربیت فرزندان، ویژگی های خانواده سالم و برقراری ارتباطات با رویکرد اسلامی پرداخته شد.

همچنین در پایان این مراسم مدیر کل دفتر امور بانوان و استانداری گلستان با اهدای لوح تقدیری به رابعه ضیایی مسئول امور بانوان اداره کل شیلات گلستان از زحمات وی تقدیر و تشکر به عمل آورد.

لازم به ذکر است اردوی یکروزه دختران شاد جامعه سالم و پویا، به همت دفتر امور بانوان اداره کل شیلات گلستان و با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، مدیر کل شیلات، مسئول آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی، جمعی از مشاوران بانوان دستگاههای اجرایی و بانوان شاغل در اداره کل شیلات گلستان (مادران و دختران)، در محل جزیره آشوراده برگزار شده و با اجرای برنامه هایی اعم از کارگاه آموزشی، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی و تقدیر از دختران همراه بوده است.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان