8:58 AM 1398/02/17 تعداد بازدید: 160

  برگزاری کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در اداره کل شیلات گلستان

 

نخستین جلسه سال جاری کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری با حضور اعضای این کمیته در اداره کل شیلات استان برگزار شد.


 

نخستین جلسه سال جاری کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری با حضور اعضای این کمیته در اداره کل شیلات استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان و دبیر کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در این جلسه  با اشاره به شرایط مناسب دبی آب رودخانه ها گفت: امسال شرایط رودخانه های استان از نظر دبی آب، جهت رهاسازی بسیار مناسب است و امیدواریم بتوانیم رهاسازی به موقع و ایده آلی را شاهد باشیم.

دکتر محسن یحیایی افزود: کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در راستای رعایت اصول و پیاده سازی استانداردهای رهاسازی بچه ماهیان دریایی فعالیت می کند که با توجه به نزدیک شدن به فصل رهاسازی، در این جلسه برنامه ریزی های لازم در خصوص این امر صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت توان اکولوژیکی محل رهاسازی بچه ماهیان مقرر گردید در آینده نزدیک کارشناسان مرکز تحقیقات بازدید از مراکز بازسازی ذخایر به عمل آورده و پس از بررسی مکان های مورد نظر و اندازه گیری شاخص های کیفی آب، گزارش خود را در خصوص مکان و زمان رهاسازی بچه ماهیان و همچنین میانگین وزنی رهاسازی اعلام نمایند.

 معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان و دبیر کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در پایان در خصوص میزان رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در استان خاطر نشان کرد: با توجه به گزارشات ارائه شده از سوی روسای مراکز بازسازی در جلسه، پیش بینی می شود در سال جاری 20 میلیون قطعه بچه ماهی کلمه، 33 میلیون قطعه بچه ماهی کپور، 3 میلیون قطعه بچه ماهی سفید و 1 میلیون قطعه انواع بچه ماهیان خاویاری در رودخانه های استان رهاسازی شود.

گفتنی است کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری متشکل از مدیر کل، معاون صید و بنادر ماهیگیری، معاون آبزی پروری، فرمانده یگان حفاظت و روسای مراکز بازسازی ماهیان استخوانی و خاویاری شیلات استان، مدیریت امور ماهیان خاویاری و مدیریت مرکز تحقیقات ذخایر آبهای داخلی استان است که وظیفه نظارت و استانداردسازی امر رهاسازی بچه ماهیان در رودخانه های استان را بر عهده دارد.

                                      


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان