10:38 AM 1398/01/15 تعداد بازدید: 126

  در چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شیلات گلستان مطرح شد؛ بررسی میدانی جهت محاسبه دقیق خسارات سیل به ظرفیت های شیلات استان

 

چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شیلات گلستان با حضور مدیر کل و دیگر اعضا برگزار و طی آن بر محاسبه دقیق میزان خسارت وارده از سیلاب به ظرفیت های شیلاتی استان تاکید شد.


 

چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شیلات گلستان با حضور مدیر کل و دیگر اعضا برگزار و طی آن بر محاسبه دقیق میزان خسارت وارده از سیلاب به ظرفیت های شیلاتی استان تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان، در این جلسه که با حضور معاونین، روسای ادارات شیلات شهرستان ها، روسای مراکز حفاظت و بازسازی ذخایر و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شیلات استان برگزار شد، مهندس سید جواد قدس علوی اظهار کرد: شیلات یکی از دستگاه هایی بود که دلسوزانه از ابتدا در کنار سیلزدگان قرار گرفت و با حضور میدانی تلاش کرد کمترین خسارت به ظرفیت های شیلاتی و زندگی مردم وارد آید.

وی افزود:  با هماهنگی و همراهی بخش خصوصی با در اختیار قرار دادن ۱۱ بیل مکانیکی و بولدوزر به فرمانداری گمیشان و همچنین حضور نیروهای یگان حفاظت شیلات در جستجوی امدادگران قایق واژگون شده نشان دهنده اهمیت این موضوع برای شیلات استان دارد.

وی یادآور شد: سیلاب خساراتی را به منابع شیلاتی وارد آورده که نیاز است مدیران هر بخش و هر ادره با حضور میدانی برآورد دقیقی از میزان این خسارت ها را گزارش دهند و پس از تجمیع این گزارشات اعلام شود.

مدیر کل شیلات گلستان تصریح کرد: اکثر مزارع حاشیه گرگان رود خساراتی کلی دیده اند و محصولات آنها از بین رفته است و در برخی شهرستان ها استخرهای دومنظوره، مزارع گرمابی، سازه های قفسی در سد گلستان، آب بندان ها و مزارع سردابی با مشکلات جدی مواجه شده اند که باید با محاسبه درست در جهت جبران تلاش کنیم.

مهندس قدس علوی با تاکید بر آماده باش کامل نیروهای شیلات خصوصا نیروهای یگان حفاظت خاطر نشان کرد: حضور قایق های موتوری و پارویی این اداره کل و حتی همکاری جهت رفع توقیف قایق های صیادان غیرمجاز کمک شایانی به عملیات امدادی کرد.

وی با اشاره به دیگر امداد رسانی های این اداره کل ،گفت: طبخ و توزیع روزانه ۳ هزار پرس غذای گرم بین آسیب دیدگان از سیلاب خدمتی بود که شیلات گلستان برای هم استانی های عزیز انجام داد.

همچنین در چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران شیلات گلستان معاونین، فرمانده یگان حفاظت، روسای ادارات شیلات شهرستان ها، روسای مراکز حفاظت و بازسازی ذخایر به ارایه گزارشات خود پرداختند و پیرامون آن بحث و گفتگو شد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان