11:35 PM 1398/01/14 تعداد بازدید: 120

  بازدید مدیر کل شیلات گلستان از روند سرازیر شدن سیلاب به سمت مجتمع پرورش میگو گمیشان

 

مدیر کل شیلات گلستان با حضور در مسیرهای جاری شدن سیلاب از جاده مرزی اینچه برون به سمت مجتمع پرورش میگو گمیشان از روند سرازیر شدن سیلاب به سمت این مجتمع بازدید به عمل آورد.


 

مدیر کل شیلات گلستان با حضور در مسیرهای جاری شدن سیلاب از جاده مرزی اینچه برون به سمت مجتمع پرورش میگو گمیشان از روند سرازیر شدن سیلاب به سمت این مجتمع بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، مهندس سید جواد قدس علوی همراه با تیمی از کارشناسان فنی و آبزی پروری شیلات استان در جاده مرزی اینچه برون ـ آق قلا و سنگر تپه حضور یافت و با برآورد زمان رسیدن آب به مجتمع پرورش میگو گمیشان،  چگونگی جلوگیری از خسارات احتمالی به این مجتمع را بررسی نمود.

وی در خصوص این بازدید گفت: در جاده مرزی اینچه برون ـ آق قلا آب از روی جاده به طول حدود 3 کیلومتر به سمت اراضی دشت آلاجیق و مجتمع میگو در حال حرکت می باشد. همچنین از سمت جاده سنگر تپه، آب پشت این جاده جمع شده و از طریق کانال سرریز آلاگل با سرعت در حال عبور به سمت تالاب گمیشان است و پیش بینی می شود این آب از روی جاده هم عبور کرده و به سمت مجتمع روان گردد.

مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده درخصوص وارد آمدن کمترین خسارت به مجتمع میگو گمیشان تصریح کرد: قسمت های شمالی و جنوبی مجتمع، دایک هایی قرار دارد که علاوه بر آنها در قسمت شرق مجتمع نیز به طول 5/5 کیلومتر در حال احداث دایک و کانال هستیم تا اگر آبی مجتمع را تهدید کرد از طریق این کانال و دایک به سمت زهکش اصلی مجتمع هدایت و نهایتا وارد تالاب خواهد شد.

مهندس قدس علوی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 1 بیل مکانیکی و 8 بولدوزر از سوی بخش خصوصی جهت ایجاد کانال و دایک مورد نیاز مشغول فعالیت در مجتمع هستند.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان