11:01 AM 1398/07/08 تعداد بازدید: 181

  مدیر کل شیلات گلستان خبر داد؛ تشکیل کمیته پیگیری مصوبات دومین جلسه ستاد میگو در شیلات گلستان

 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: پیرو دومین جلسه ستاد میگو استان، به ریاست استاندار گلستان، کمیته ای جهت پیگیری مصوبات این جلسه، در اداره کل شیلات تشکیل گردید.


 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: پیرو دومین جلسه ستاد میگو استان، به ریاست استاندار گلستان، کمیته ای جهت پیگیری مصوبات این جلسه، در اداره کل شیلات تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، مهندس سید  جواد قدس علوی با اشاره به ضرورت تشکیل این کمیته خاطرنشان کرد: این کمیته با توجه به وجود بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو گمیشان و وارد نمودن ضرر و زیان به بعضی پرورش دهندگان، بنا به ضرورت تعیین مسائلی از جمله علت خسارت و میزان خسارت، تشکیل گردید.

وی افزود: پیگری و به سرانجام رساندن مصوبات دومین جلسه ستاد میگو استان که با حضور استاندار و رئیس سازمان شیلات ایران و سایر مسئولین کشوری و استانی برگزار گردید، از مهم ترین وظایف این کمیته است.

مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به دستور کار این کمیته گفت: از جمله وظایف این کمیته می توان به تعیین تکلیف مستاجران مزارع میگو، برنامه ریزی و پیگیری مستمر جهت فصل پرورش جدید، برگزاری جلسات با سرمایه گذاران و رصد ساخت و سازها و پیشرفت های فیزیکی مزارع، تعیین خسارات، اقدام جهت تزریق سرمایه در گردش به مجتمع و ... اشاره کرد. مهندس قدس علوی شیلات گلستان تصریح کرد: این کمیته متشکل از کارشناسان آبزی پروری، حقوقی، برنامه ریزی، بودجه و فنی شیلات استان است که در راستای کمک به پرورش دهندگان خسارت دیده و رسیدن به تولید ایده ال فصل پرورش جدید فعالیت می کند.

وی با اشاره به تعامل شیلات و دامپزشکی در نحوه مقابله با بیماری در مجتمع پرورش میگو گمیشان یادآور شد: از ابتدای مشاهده این بیماری در مجتمع پرورش میگو گمیشان، شیلات در کنار دامپزشکی و بهره برداران بوده است و با انجام راهکارهای مختلف از جمله برگزاری دوره های آموزش و استفاده از تجربیات تیم های مجرب پرورش دهندگان جنوب کشور و جلسات اضطراری سعی نمودیم در کنار دامپزشکی موضوع را مدیریت نماییم. دامپزشکی استان نیز به عنوان متولی امر به دنبال منشا آلودگی است که این مورد به جد در حال پیگیری می باشد.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان اذعان داشت: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیتهای قانونی از جمله صندوق توسعه ملی سرمایه در گردش را در اختیار پرورش دهندگان قرار دهیم و با پرداخت کمکهای بلاعوض و یا تسهیلات ویژه رونق دوباره مجتمع پرورش میگو گمیشان را شاهد خواهیم بود.

 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان